web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Hlasy

Primo


HLASYV Primo lze použít prakticky všechny hlasy, které jsou určené pro iGO8 a navíc i syntetické hlasy. Hlasy se přihrávají do složky content/voice stejně, jako u iGO8. Syntetické hlasy ale potřebují něco navíc - odpovídající software pro jejich interpretaci. Jak to tedy vypadá? A kde jsou umístěné?

Vypadá to zhruba takto:Vpravo vidíš strukturu složky content a v ní složku voice. Vlevo pak vlastní složku Primo (jak jsem již psal - jindy se jmenuje třeba MobileNavigator) a v ní ve složce
tts_nua_v5 jsou umístěné soubory potřebné pro chod sysntetických hlasů. Složka czc je určená pro český hlas, sks pro slovenský, common, jak říká již název, obsahuje společné soubory.

V pravé struktuře můžeš vidět kromě standardních složek i složky MapChangeru (map_ot, map_ta, poi_ot a poi_ta) a složku histspeed, v levé pak složku ~temp pro ukládání radarů při použití funkce Panic a složku Utility, která obsahuje skripty pro MapChanger a Panic. O tom víc ale jinde.

TTS hlasy se průběžně vyvíjejí, stav ke konci léta 2013 byl zhruba tento (zobrazení je pro konfiguraci, kdy je Primo ve složce Primo2 a content ve složce IGOsd).

Celková konfigurace TTS hlasů:

Vlastní TTS hlas:
Soubory se syntetickými hlasy můžeš stáhnout zde (zatím jsou k dispozici "jen" ženské):
Hlas Zuzana
Hlas Laura

Vlastní software již neuvádím - důvody viz úvod pro Primo

zde nalezneš více k TTS hlasům pro Primo,
a zde navíc aktuální verze

Podmínkou pro funkčnost syntetických hlasů jsou WindowsCE 5.0 a vyšší. Pokud máš třeba Cx10, H610, nebo ještě starší archivní kousky, na syntetické hlasy musíš zapomenout...

Ještě malé doplnění k TTS hlasům: TTS hlas se skládá z enginu - programu, který převádí psaný text na slyšitelné zvuky a z vlastního hlasu - několika datových souborů, které popisují co se má jak číst, obsahují fyzikální charakteristiky zvuků konkrétního hlasu a řadu dalších věcí. Podle operačního systému se musí vybrat engine, k němu pak jsou k dispozici hotové hlasy pro jednotlivé jazyky. Syntaktické a slovníkové úpravy pro konkrétní použití v navigování a sadu příkazů, popisujících situace a k nim přiřazené konkrétní hlášky si pak vytváříme sami - to je to, čemu se říká "navigační hlas".

Zuzana je hlas pro engine Nuance, který je jen pro Windows, pro Android není k dispozici. Pro Android a češtinu jsou dvě možnosti - Iveta a SVOX engine, nebo Eliška a engine Acapela.

Zuzanu, Ivetu a Elišku můžeš chápat jako tři různé hlasové syntezátory - tři různé ženské hlasy. Těm se pak musí podstrčit seznam navigačních hlášek a ony je pak ve správnou chvíli "čtou" svým hlasem. To, co slyšíš např. u hlasu Zuzana, není čtený text, ale pouze audio soubor, který hlas obsahuje. Tu hlášku, kterou slyšíš, bys slyšel i bez jakéhokoli engine. Jak jednoduché

Podle uživatelů vovi a amatér


Více o původních hlasech najdeš zde:
a

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku