web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


iGO8 jen na sd-kartě v Cx20

Návody > Návody iGO8


JAK SPUSTIT iGO8 MÍSTO MIOMAPU
KOMPLETNĚ NA SD-KARTĚ V Cx20


A konečně návod pro ty, kteří chtějí provozovat systém iGO8 ve svém Miu na sd-kartě a spouštět ho přímo tlačítkem Miomap. Tato varianta je jednoduchá a nezasahuje do iGO8 na sd-kartě, jen doplňuje do Mia potřebné linky.

Co musíš udělat?

1. ZÁLOHA

Pro případ neúspěchu, nebo návratu k Miomapu, si zazálohuj celý obsah složky Mipmap (My Flash Disk/Miomap/Miomap/).

2. SYSTÉM iGO8
Funkční systém iGO8 na sd-kartě zůstává beze změny a nesahej na něj. Naopak celou složku
Miomap (nejen tu vnitřní, ve které máš systém Miomap 3.3 a kterou jsi si jistě dle předchozího bodu zazálohoval, ale i tu v rootu My Flash Disk) můžeš smazat (takže složky Miomap v Miu již nebudou) a volné místo použít pro jiné účely.

3. LINKY NA TLAČÍTKA MENU
Do složky
Program Files přihraj soubor ppath.txt pro systém iGO8 na sd-kartě. Soubor obsahuje přiřazení tlačítek základního menu k vlastním programům. K tomuto obsahu ppath.txt jsem došel až po řadě pokusů a je možné, že i jiný obsah bude funkční. Pro C720 jsou poněkud odlišné linky pro některé ikony (např. fotoaparát) i název navigace v sys.txt. Díky akivitě vovi je i tento soubor ppath.txt otestován.

Pokud neexistuje složka Program Files, tak se nejdříve podívej, jakou máš verzi firmwaru v Miu. Pokud máš starší firmware, tak složku nevytvářej, ale stáhni si a nainstaluj nový firmware, např. z oficielních stránek Mia , nebo pomocí odkazu v Návody obecné/jak aktualizovat... Po nainstalování nového firmwaru je nutný restart a pak již bude složka Program Files vytvořena. Tento postup vyzkoušel uživatel josfiala pro Mio C720 s firmwarem 02+3+9913+1018.

4. SPOUŠTĚNÍ iGO8
Soubor
sys.txt můžeš nechat beze změny, měl bys v něm mít položky dle zobrazení sys.txt (některé nejsou nezbytně nutné). Můžeš také použít sys.txt z přiloženého zipu (cesta musí vést na sd-kartu do složky iGO8).

Struktura v Miu by tedy měla vypadat takto:
Vlevo vidíš strukturu vlastní složky Mio Device = My Flash Disk s jednotlivýmí podsložkami (bez pro tuto variantu nepotřebné složky Miomap), vpravo pak rozvinutou složku Program Files. Složka APP pro skin j&t 4.3+ zůstává, je využívána i systémem iGO8. Složka Temp je zbytečná, mám ji jen pro ukládání screenshotů.

Umístění složek na sd-kartě vypadá takto:
Všimni si i umístění složky GPSTacho pro volání ze skinu.

A upravený soubor sys.txt může vypadat takto:
Soubory ppath.txt a sys.txt pro toto umístění složek iGO8 můžeš stáhnout zde:

Soubory ppath.txt a sys.txt (pro iGO8 na sd-kartě pro Mio C320) (dle uživatele tondaka)
Soubory ppath.txt a sys.txt (pro iGO8 na sd-kartě pro Mio C520)
Soubory ppath.txt a sys.txt (pro iGO8 na sd-kartě pro Mio C720)

Po nahrání vlastních souborů iGO8 doplněných o sys.txt a ppath.txt ze zipu, proveď tvrdý reset (="dlouhé" vypnutí Mia) a pak Mio zapni. Po jeho naběhnutí po krátké době by měla být funkční všechna tlačítka včetně tlačítka Miomap (které ale nyní spustí iGO8) i obou tlačítek nastavení bluetooth pro mobilní telefon a audio.


Pokud chceš spouštět jen iGO8, nahraj vše jak je popsané na kartu do složky iGO8 a do ppath.txt dej jen zápis:

[MioMap]\My Flash Disk\Miomap\Miomap\Miomap.exe
[
MioMap]\Storage Card\iGO8\iGO8.exe

To platí pro všechna Mia, nejen řady Cx20.

Výhody a nevýhody řešení:
plusy: žádné paměťové omezení, jednoduché aktualizace na kartě, není potřeba zasahovat do Mia, téměř zcela volná paměť flash pro jiné účely,
minusy: při pomalejší sd-kartě iGO8 zadrhává, může dojít i k zaseknutí a porušení systému (jako při dnešním spouštění iGO8 z unlocku nebo j&t skinů).

Pomocí ppath můžeš přiřadit tlačítkům základního menu a podmenu jiné funkce. Jako příklad uvádím nahrazení kalkulačky a správce souborů Windows commanderem a klávesnicí z APP. Můžeš v podstatě nahradit každé tlačítko jakoukoliv dostupnou funkcí, např. volat ze základního menu přímo OZIExplorerCE).

; Tools
; Kalkulačka -> ToggleInputPanel
; FileManager -> Windows Commander

[Tools]<SUB1>
[Calculator]<CHILD1> \My Flash Disk\Miomap\Miomap\Calculator.exe
[Calculator]<CHILD1> \My Flash Disk\APP\SYS\Main\ToggleInputPanel.exe

[FileManager]<CHILD1> \My Flash Disk\Miomap\Miomap\FileManager.exe
[FileManager]<CHILD1> \My Flash Disk\APP\SYS\cecmd.exe
[BACK]<CHILD1>

Z negativních zkušeností uživatelů s nepřístupností poškozeného souboru ppath.txt se doporučuje přejmenovat složku Program Files na program files. Pak je poškozený soubor přístupný a lze jej opravit. Přesto se již vyskytly případy, kdy muselo být Mio posláno ke kompletnímu praflashování...

Variant je mnohem víc, tvořivosti se meze nekladou. Takže jedéééém...


(N06)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku