web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


iGO8 v MFD Cx10 bez sd-karty

Návody > Návody iGO8


JAK SPUSTIT iGO8 MÍSTO MIOMAPU
VE FLASH PAMĚTI MIA Cx10 BEZ SD-KARTY


Tady je návod pro ty, kteří chtějí provozovat jen systém iGO8 ve svém Miu C510, nebo C710. Znamená to mít CELÝ systém iGO8 v paměti flash (My Flash Disk).

Co musíš udělat?

1. ZÁLOHA
Pro případ neúspěchu, nebo návratu k Miomapu, připoj pomocí MioTransferFull Mio k PC a zazálohuj si celý obsah složky Mipmap (My Flash Disk/Miomap/Miomap/).

2. SYSTÉM iGO8
Vymaž soubory složky
My Flash Disk/Miomap/Miomap/, vytvoř, popř. přejmenuj podsložky na názvy dle iGO8. Týká se to složek AUDIO, content, custom, defaults, license a save (popř. tts_log) a jejich podsložek. Pak do nich nahraj obsah iGO8 z PC.

Pokud ti nefunguje přes MioTransferFull možnost vytváření složek (a to je poměrně častý případ, ale jak to obejít tady na webu najdeš), použij nějaký jednoduchý unlock se spojením pomocí ActiveSync a pomocí něho překopíruj z PC do Mia vše najednou. Protože kopírování pomocí ActiveSync není nejrychleší, můžeš zvolit kompromis - vytvořit strukturu složek pomocí ActiveSync a potom nakopírovat do Mia soubory pomocí MioTransferFull.

Pokud máš C510, nahraj do složky My Flash Disk/Miomap/Miomap/ jen vybraný obsah iGO8, funkční na sd-kartě. Píšu vybraný, protože do paměti C510 se všechno nevejde a je potřeba vybrat to, co skutečně potřebuješ (jezdíš-li např. jen po ČR a do okolních zemí, tak si nahraj jen building, dem, map, phoneme a poi pro ČR a okolní země a rovněž nemusíš mít nahrané soubory lang a voice, které nepoužíváš). Prostě šetři s místem. V případě C710 tam můžeš naprat všechno.

3. TLAČÍTKA MENU
Na rozdíl od Mia Cx20 stačí ve složce My Flash Disk/Miomap/Miomap/
přejmenovat soubor iGO8.exe na Miomap.exe a funkčnost tlačítek není dotčena a přitom vše funguje.

4. SPOUŠTĚNÍ iGO8
V souboru
sys.txt v oddílu [folders] nahraď původní cestu řádkem:
app="My Flash Disk/miomap/miomap",
nebo si stáhni zip s odpovídajícím sys.txt. V něm máš navolený typ navigace a formát zobrazení. Variantně můžeš ale navolit i druhé zobrazení, takže jsou k dispozici zobrazení na výšku (portrait) i na šířku (landscape).

Řada 8.3.x

Pro skiny řady 8.3.x je vše v MFD. Struktura v Miu by tedy měla vypadat takto (pohled pomocí ActiveSync):
Vlevo vidíš strukturu vlastní složky My Flash Disk s jednotlivýmí podsložkami, vpravo pak rozvinutou složku Miomap = iGO8 včetně souborů. Program Miomap.exe je přejmenovaný program iGO8.exe.Složka APP s aplikacemi volanými ze skinu je umístěná v MFD. Složka obsahuje soubory, které umožňují spoušní aplikací Miomapu, tak aplikací externích a to v obou orientacích stínítka.
Řada 8.0.0:


Struktura iGO8 pro skiny řady 8.0.0 v Miu by tedy měla vypadat takto (pohled pomocí ActiveSync):Vlevo vidíš strukturu vlastní složky My Flash Disk s jednotlivýmí podsložkami, vpravo pak rozvinutou složku Miomap = iGO8 včetně souborů. Program Miomap.exe je přejmenovaný program iGO8.exe. Složka Temp je zbytečná, mám ji jen pro ukládání screenshotů.

Pro skiny řadu 8.0.0 je APP umístěné na kartě, i když jede iGO8 z MFD:Všimni si umístění složky APP s aplikacemi volanými ze skinu. Složka obsahuje soubory, které umožňují spouštění aplikací Miomapu, tak aplikací externích a to v obou orientacích stínítka.

Složka APP s aplikacemi volanými ze skinu je umístěna sd-kartě. Složka obsahuje soubory, které umožňují spoušní aplikací Miomapu, tak aplikací externích a to v obou orientacích stínítka.
Složku APP
pro obě řady (s taskbar a OZIExplorer 2.31) pro C710 (C510) můžeš stáhnout zde:

Pokud chceš jen taskbar přikopírovat,můžeš ho stáhnout v úvodech ke skinům.

A upravený soubor sys.txt (rovněž
pro obě řady) může vypadat takto:Podle řešení, které jsi si zvolil, si uprav obsah souboru sys.txt
Soubor sys.txt pro systém iGO8 v Miu C710 (C510) můžeš stáhnout zde:


Po nahrání vlastních složek a souborů iGO8 doplněných o sys.txt ze zipu, proveď tvrdý reset (="dlouhé" vypnutí Mia) a pak Mio zapni. Po jeho naběhnutí bys měl tlačítkem Miomap nyní spouštět iGO8 a ostatní by mělo zůstat jako dříve.

Výhody a nevýhody obou řešení:


plusy: okamžité reakce na příkazy, žádné zadrhávání za chodu, vysoká stabilita,
minusy: u C510 nelze dát vše do Mia, musí se omezit rozsah map, u obou typů se hůř provádějí aktualizace map, skinů, atd. přímo v Miu.

iGO8 můžeš samozřejmě umístit i do jiné složky v Miu Cx10. Není to tak jednoduché, jako u Cx20, ale jde to:

  • vytvoř novou složku (např. iGO8) a NECH PRÁZDNOU složku Miomap\Miomap; (ve struktuře Mia uvidíš pod složkou LocalRecord složky iGO8 a Miomap\Miomap),
  • do složky iGO8 nahraj vše, co bys dle popisu nahrál do složky Miomap\Miomap,
  • v sys.txt napiš do umístění vlastní aplikace jen app="My Flash Disk/iGO8",
  • do složky Miomap\Miomap nahraj následující dvojici startovacích souborů systému iGO8 pro Mio C710 (C510) z rozbaleného zipu:


a to je vše.


(N09)


.


Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku