web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


iGO8 v MFD Cx10 s content na sd-kartě

Návody > Návody iGO8


JAK SPUSTIT iGO8 MÍSTO MIOMAPU
VE FLASH PAMĚTI MIA Cx10 S CONTENT NA SD-KARTĚ


Tady je návod pro ty, kteří chtějí provozovat jen systém iGO8 ve svém Miu Cx10 a mít úplnou složku content na sd-kartě (Storage Card).

Co musíš udělat?

1. ZÁLOHA
Pro případ neúspěchu, nebo návratu k Miomapu, připoj pomocí MioTransferFull Mio k PC a zazálohuj si celý obsah složky Mipmap (My Flash Disk/Miomap/Miomap/).

2. SYSTÉM iGO8
Vymaž soubory složky
My Flash Disk/Miomap/Miomap/, vytvoř, popř. přejmenuj podsložky na názvy dle iGO8. Týká se to složek AUDIO, content (ten jen v prvém případě), custom, defaults, license, save a tts_log a jejich podsložek. Pak do nich nahraj obsah iGO8 z PC.

Pokud ti nefunguje přes MioTransferFull možnost vytváření složek (a to je poměrně častý případ, ale jak to obejít tady na webu najdeš), použij nějaký jednoduchý unlock se spojením pomocí ActiveSync a pomocí něho překopíruj z PC do Mia vše najednou. Protože kopírování pomocí ActiveSync není nejrychleší, můžeš zvolit kompromis - vytvořit strukturu složek pomocí ActiveSync a potom nakopírovat do Mia soubory pomocí MioTransferFull.

Nahraj do Cx10 vše bez složky content a tu ponech na sd-kartě. V tomto případě můžeš ve složce content ponechat kompletní obsah, protože na rozdíl od prvního případu nejsi omezený kapacitou paměti (pokud zvolíš alespoň 2GB sd-kartu).

3. TLAČÍTKA MENU
Na rozdíl od Mia Cx20 stačí ve složce My Flash Disk/Miomap/Miomap/
přejmenovat soubor iGO8.exe na Miomap.exe a funkčnost tlačítek není dotčena.

4. SPOUŠTĚNÍ iGO8
V souboru
sys.txt v oddílu [folders] nahraď původní cestu řádky:
app="My Flash Disk/miomap/miomap"
content="\Storage Card\iGO8\content"
nebo si stáhni zip s odpovídajícím sys.txt. V něm máš navolený typ navigace a formát zobrazení. Variantně můžeš ale navolit i druhé zobrazení, takže jsou k dispozici zobrazení na výšku (portrait) i na šířku (landscape).

Řada 8.3.x:

Struktura v Miu by tedy měla vypadat takto (pohled pomocí ActiveSync):Vlevo vidíš strukturu vlastní složky My Flash Disk s jednotlivýmí podsložkami, vpravo pak rozvinutou složku Miomap = iGO8 včetně souborů. Program Miomap.exe je přejmenovaný program iGO8.exe.Všimni si i umístění složky APP s aplikacemi volanými ze skinu. Složka obsahuje soubory, které umožňují spouštění aplikací Miomapu, tak aplikací externích a to v obou orientacích stínítka. Stáhni APP_Cx10.zip a po jeho rozbalení nahraj složku APP do rootu Mia.

Umístění složky content na sd-kartě vypadá takto:
Řada 8.0.0:

Struktura v Miu by tedy měla vypadat takto (pohled pomocí ActiveSync):Vlevo vidíš strukturu vlastní složky My Flash Disk s jednotlivýmí podsložkami, vpravo pak rozvinutou složku Miomap = iGO8 včetně souborů. Program Miomap.exe je přejmenovaný program iGO8.exe. Složka Temp je zbytečná, mám ji jen pro ukládání screenshotů.

Umístění složek na sd-kartě vypadá takto:
Všimni si i umístění složky APP s aplikacemi volanými ze skinu. Složka obsahuje soubory, které umožňují spouštění aplikací Miomapu, tak aplikací externích a to v obou orientacích stínítka. Stáhni APP_Cx10.zip a po jeho rozbalení nahraj složku APP do rootu sd-karty.

Složku APP
pro obě řady (s taskbar a OZIExplorer 2.31) pro C710 (C510) můžeš stáhnout zde:

Pokud chceš jen taskbar přikopírovat,můžeš ho stáhnout v úvodech ke skinům.

A upravený soubor sys.txt (rovněž pro obě řady) může vypadat takto:Podle řešení, které jsi si zvolil, si uprav obsah souboru sys.txt
Soubor sys.txt pro systém iGO8 v Miu C710 (C510) s content na sd-kartě můžeš stáhnout zde:


Po nahrání vlastních složek a souborů iGO8 doplněných o sys.txt ze zipu, proveď tvrdý reset (="dlouhé" vypnutí Mia) a pak Mio zapni. Po jeho naběhnutí bys měl tlačítkem Miomap nyní spouštět iGO8 a ostatní by mělo zůstat jako dříve.

Výhody a nevýhody řešení:


plusy: prakticky stejná rychlost i stabilita (při dobré sd-kartě) jako u řešení "vše v Miu", žádné paměťové omezení, jednoduché aktualizace map, skinů, atd. na sd-kartě,
minusy: nutnost použít kvalitní kartu, při její poruše přestává navigace fungovat.

iGO8 můžeš samozřejmě umístit i do jiné složky v Miu Cx10. Není to tak jednoduché, jako u Cx20, ale jde to:

  • vytvoř novou složku (např. iGO8) a NECH PRÁZDNOU složku Miomap\Miomap (ve struktuře Mia uvidíš pod složkou LocalRecord složky iGO8 a Miomap\Miomap),
  • do složky iGO8 nahraj vše, co bys dle popisu nahrál do složky Miomap\Miomap,
  • v sys.txt napiš do umístění vlastní aplikace jen app="My Flash Disk/iGO8",
  • do složky Miomap\Miomap nahraj následující dvojici startovacích souborů pro systém iGO8 pro Mio C710 (C510) z rozbaleného zipu


pokud chceš umístit kompletní iGO8 na kartu a startovat tlačítkem Miomap jako v předchozím případě, nahraj do složky Miomap\Miomap následující dvojici startovacích souborů pro systém iGO8 pro Mio C710 (C510) z rozbaleného zipu . Vlastní iGO8 pak nahraj na SD-kartu do složky iGO8. Pozor - uprav i cestu v sys.txt.
a to je vše .

(N10)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku