web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


iGO8 v MFD Cx20 s content na sd-kartě

Návody > Návody iGO8


JAK SPUSTIT iGO8 MÍSTO MIOMAPU
VE FLASH PAMĚTI MIA Cx20 S CONTENT NA SD-KARTĚ


Tady je další návod pro ty, kteří chtějí provozovat jen systém iGO8 ve svém Miu, ale tentokrát i s sd-kartou. Po úvaze jsem rozdělil celý systém iGO8 tak, že část, která se většinou nemění je v paměti Mia a co se mění (obsah složky content) je na sd-kartě.

Co musíš udělat?

1. ZÁLOHA
Pro případ neúspěchu, nebo návratu k Miomapu, si zazálohuj celý obsah složky Mipmap (My Flash Disk/Miomap/Miomap/).

2. SYSTÉM iGO8
Do Mia do složky
My Flash Disk/Miomap/Miomap/ nahraj celý obsah iGO8 funkční na sd-kartě bez složky content. Na rozdíl od předchozího návodu tak nejsi omezený kapacitou paměti (pokud zvolíš alespoň 2GB sd-kartu).
Na sd-kartě ponech složku
iGO8 a v ní ponech celou původní složku content.

3. LINKY NA TLAČÍTKA MENU
Do složky
Program Files přihraj soubor ppath.txt pro systém iGO8 v Miu i sd-kartě. Soubor obsahuje přiřazení tlačítek základního menu k vlastním programům. K tomuto obsahu ppath.txt jsem došel až po řadě pokusů a je možné, že i jiný obsah bude funkční. Pro C720 jsou poněkud odlišné linky pro některé ikony (např. fotoaparát) i název navigace v sys.txt. Díky akivitě vovi je i tento soubor ppath.txt otestován.

Pokud neexistuje složka Program Files, tak se nejdříve podívej, jakou máš verzi firmwaru v Miu. Pokud máš starší firmware, tak složku nevytvářej, ale stáhni si a nainstaluj nový firmware, např. z oficielních stránek Mia , nebo pomocí odkazu v Návody obecné/jak aktualizovat... Po nainstalování nového firmwaru je nutný restart a pak již bude složka Program Files vytvořena. Tento postup vyzkoušel uživatel josfiala pro Mio C720 s firmwarem 02+3+9913+1018.

4. SPOUŠTĚNÍ iGO8
V souboru
sys.txt uprav položky dle zobrazení sys.txt, nebo použij sys.txt z přiloženého zipu.

Struktura v Miu by tedy měla vypadat takto:
Vlevo vidíš strukturu vlastní složky Mio Device = My Flash Disk s jednotlivýmí podsložkami, vpravo pak rozvinutou složku Miomap = iGO8 včetně souborů. Složka APP pro skin j&t 4.3+ zůstává, je využívána i systémem iGO8. Složka Temp je zbytečná, mám ji jen pro ukládání screenshotů.

Složka Program Files vypadá takto:
Vlevo vidíš složku Program Files s podsložkou Setting, vpravo pak navíc i se souborem ppath.txt.

Umístění složek na sd-kartě vypadá takto:
Všimni si i umístění složky GPSTacho pro volání ze skinu.

A upravený soubor sys.txt může vypadat takto:Soubory ppath.txt a sys.txt pro toto umístění složek iGO8 můžeš stáhnout zde:

Soubory ppath.txt a sys.txt (pro iGO8 v Miu C320 i sd-kartě) (dle uživatele tondaka)
Soubory ppath.txt a sys.txt (pro iGO8 v Miu C520 i sd-kartě)
Soubory ppath.txt a sys.txt (pro iGO8 v Miu C720 i sd-kartě)

Po nahrání vlastních souborů iGO8 doplněných o sys.txt a ppath.txt ze zipu, proveď tvrdý reset (="dlouhé" vypnutí Mia) a pak Mio zapni. Po jeho naběhnutí po krátké době by měla být funkční všechna tlačítka včetně tlačítka Miomap (které ale nyní spustí iGO8) i obou tlačítek nastavení bluetooth pro mobilní telefon a audio.

Pokud chceš spouštět jen iGO8, nahraj vše stejně do složky Miomap/Miomap a iGO8.exe přejmenuj na Miomap.exe. To platí pro všechna Mia, nejen řady Cx20.

Výhody a nevýhody řešení:
plusy: prakticky stejná rychlost i stabilita (při dobré sd-kartě) jako u řešení v Miu, žádné paměťové omezení, jednoduché aktualizace map, skinů, atd. na sd-kartě,
minusy: vhodné použít kvalitní kartu, při její poruše přestává navigace fungovat.

iGO8 můžeš samozřejmě umístit i do jiné složky v Miu Cx20:

  • vytvoř novou složku (např. iGO8) a vymaž složky Miomap\Miomap(ve struktuře Mia pak uvidíš pod složkou LocalRecord složku iGO8),
  • do této složky nahraj vše, co bys dle popisu nahrál do složky Miomap\Miomap,
  • v sys.txt napiš do umístění vlastní aplikace jen app="My Flash Disk/iGO8",
  • do ppath.txt napiš jako umístění aplikace místo původní dvojice dvojici: \My Flash Disk\Miomap\Miomap\Miomap.exe \My Flash Disk\iGO8\iGO8.exe

a to je vše.

Pomocí ppath můžeš přiřadit tlačítkům základního menu a podmenu jiné funkce. Jako příklad uvádím nahrazení kalkulačky a správce souborů Windows commanderem a klávesnicí z APP. Můžeš v podstatě nahradit každé tlačítko jakoukoliv dostupnou funkcí, např. volat ze základního menu přímo OZIExplorerCE).

; Tools
; Kalkulačka -> ToggleInputPanel
; FileManager -> Windows Commander


[Tools]<SUB1>
[Calculator]<CHILD1> \My Flash Disk\Miomap\Miomap\Calculator.exe
[Calculator]<CHILD1> \My Flash Disk\APP\SYS\Main\ToggleInputPanel.exe


[FileManager]<CHILD1> \My Flash Disk\Miomap\Miomap\FileManager.exe
[FileManager]<CHILD1> \My Flash Disk\APP\SYS\cecmd.exe
[BACK]<CHILD1>

Z negativních zkušeností uživatelů s nepřístupností poškozeného souboru ppath.txt se doporučuje přejmenovat složku Program Files na program files. Pak je poškozený soubor přístupný a lze jej opravit. Přesto se již vyskytly případy, kdy muselo být Mio posláno ke kompletnímu praflashování...

Variant je mnohem víc, tvořivosti se meze nekladou. Takže jedéééém...


(N05)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku