web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Instalace SmartMaps na SD-kartu

Návody > Návody obecné


JAK NAINSTALOVAT NA MIO
CYKLOTURISTICKÉ MAPY SMARTMAPS
Tento návod je sepsán podle zkušeností uživatele humbuk z 1. českého fóra iGO8 a mých z prvoinstalace Smartmaps.

Zasuň prázdnou sd-kartu do čtečky v PC. Pak vezmi zakoupené CD se SmartMaps a vlož je do CD/DVD jednotky v PC. Pokud se automaticky nespustí, spusť CD se SmartMaps v PC. Pomocí průvodce (SmartMaps instalátoru) z CD zvol jazyk a zadej registrační údaje o sobě a o produktu (při dalších přístupech již budeš zadávat jen uživatelské jméno a heslo) a volbou Instalovat nakopíruj data na SD kartu (zaškrtni zařízení, která tě zajímají, můžeš ale klidně nechat všechna). Jsi-li připojen k internetu, tak po ukončení instalace zvol Aktivovat.

Po ukončení nám oběma aplikace napsala "Nelze odstranit soubor activation.xml". Humbuk soubor z SD karty odstranil ručně, já ho na kartě vůbec neměl.

Na kartě ve složce Smartmaps je soubor "smartmapsmio.exe", který umožňuje spuštění aplikace Miomap ze základního menu SmartMaps. Pokud ale na MFD není složka Miomap\Miomap a v ní soubor Miomap.exe, tak se sice po zasunutí karty do Mia aplikace v Miu rozběhne, ale po klepnutí na ikonu Smartmaps dostaneš hlášku "Aplikace není spustitelná na tomto zařízení". Proto je potřeba mít na MFD složku Miomap\Miomap a v ní buď nainstalovanou aplikaci Miomap, nebo jinou aplikaci se spouštěcím souborem přejmenovaným na Miomap.exe. Já tam mám dvojici souborů, která mi spouští iGO8.exe ve složce iGO8 na MFD. Můžeš ji jako vzor stáhnout zde
vzor startovací rutiny

a nahrát do MFD.

Bohužel se u aplikace SmartMaps projevuje chyba. Ta způsobuje, že po uspání aplikace Smartmaps a jejím následném probuzení aplikace zamrzne a pomůže pouze restart. Způsobuje to zřejmě sktivace souboru mioautorun.exe po probuzení Mia. Po jeho odstranění, nebo přejmenování, již k zamrzání nedochází, pak se ale pro změnu nerozbíhá automatické spouštění aplikace po zásunutí SD karty do Mia. To lze ale obejít třeba spouštěním přejmenovaného souboru MioAutoRun.exe pomocí ppath.txt (pak nabíhá základní "oranžové" menu SmartMaps), nebo rovnou voláním souboru smartmaps.exe (pak nabíhá rovnou aplikace SmartMaps.
Po registraci na stránkách Smartmaps se určitě připoj na
, kde máš možnost zdarma stahnout aktualizace map, poi, atd. i např. ortofotomapu ČR, nebo Vídně.

Pokud chceš používat SmartMaps jen na Miu a nespouštět je zasunutím karty, ale volat je např. stiskem některého tlačítka menu Mia, nebo rovnou ze skinu, pak můžeš smazat prakticky všechny soubory i složky s výjimkou SmartMaps v rootu karty, protože je pro chod na Miu nepotřebuješ.

(N06)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku