web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Jak aktualizovat obsah iGO8 a Primo

Návody > Návody obecné

JAK AKTUALIZOVAT iGO8 a PRIMO


Jak dnes (dubna 2012) korektně aktualizovat (updatovat) navigaci s iGO8, nebo Primo?

Pokud jsi koupil navigaci s legálním software, získáváš garanci na šochtli a podle výrobce i větší, nebo menší garanci aktualizací obsahu, zejména map. Někteří výrobci nabízejí např. jednu aktualizaci na aktuální stav (v navigaci nemusejí být nahrány nejnovější mapy), popř. aktualizace na rok, někteří pro vybrané modely i tzv. doživotní garanci.


Co ale znamená ta doživotní garance kapesní navigace - tj. pro navigace typu LIFETIME?

Navigace "LIFETIME" je běžná navigační krabička s dobrým poměrem cena/výkon, např. se skvělým a velmi úspěšným navigačním programem iGO PRIMO a s doživotními aktualizacemi map zdarma (LIFETIME). Nic víc, nic méně... "

Doživotní garance ale není míněna ve smyslu do konce života uživatele, ale do konce životnosti přístroje. I to zní hezky ... Co je to ale ta životnost přístroje?

Tak např. u navigace MIO s LIFETIME je životnost chápána následovně:


"Aktualizace budou poskytovány do konce životnosti produktu*, nebo do doby, než společnost Mio přestane získávat aktualizovaná data map nebo podpůrný software od svého dodavatele, podle toho, co nastane dříve".

* Životností produktu se rozumí doba, po kterou bude společnost Mio schopna pro daný produkt zajišťovat podporu/servis.

GARMIN doživotní aktualizace LIFETIME chápe takto:


"Lifetime aktualizace je služba, která zajišťuje pro danou mapu bezplatnou aktualizaci po dobu žovotnosti přístroje a po dobu, kdy budou společnosti Garmin dodávány mapové podklady pro danou mapu."

A opět podle toho, co nastane dřív.

Takže se dá spekulativně usoudit, že v obou případech stačí, aby výrobce usoudil, že už aktualizovat nechce ... Jo to je holt MARKETING.

Ale zpět k iGO8 a Primo.


Abys měl vůbec nějaký nárok na aktualizace zakoupeného produktu, musí být produkt zakoupen legálně. To poznáš jednoduše po registraci na webu Naviextras a po pokusu o aktualizaci tvého produktu.

Web Naviextras

Pro úplnost ještě kompletní seznam podporovaných modelů a značek:


Seznam značek a modelů navigací, ve kterých je navigační program iGO legálně.

Pokud si někdo zakoupí jakoukoliv navigaci s programem iGO, která není uvedena v tomto seznamu, tak tam má navigační program a mapy NELEGÁLNĚ a jeho prodejce ho podvedl.
Takže mnoho zdaru s aktualizacemi legálně zakoupených produktů .


Pokud si někdo zakoupí jakoukoliv navigaci s programem iGO, která není uvedena v tomto seznamu, tak v ní má navigační program a mapy NELEGÁLNĚ a jeho prodejce ho podvedl.


Připraveno dle příspěvku uživatele Addam
Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku