web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Jak najít mapy

Návody > Návody obecné


JAK NAJÍT MAPY


Ve vláknech Návody najdeš postupy, jak updatovat mapy. Problémem je, že na netu, na řadě webů (např. na Sstopařově) najdeš mapy, které i když nainstaluješ do Mia, nemůžeš použít, protože jsou zamčené. Důvodem je to, že Tvoje licence v Miu neumožňuje jejich použití.
Proč to tak je?


Nejdřív trochu teorie. Mapy se v Miu projevují buď jako
zastaralé (R.I.P. = rest in piece = odpočívej v pokoji), funkční (použitelné), nebo jako zamčené (s klíčkem). Může se také stát, že mapu vůbec v Miu nevidíš. To v případě, že máš v Miu nainstalovanou starší i novější funkční mapu. Pak Mio automaticky použije novější mapu a starší nezobrazuje. Pokud nemá novější mapa chyby, můžeš starší klidně smazat. Podobně, máš-li plně pokrytou východní nebo západní Evropu, neuvidíš v seznamu map příslušnou průjezdní mapu, i když ji v Miu máš.
Rovněž v Miu neuvidíš mapu, která není určená pro Mio.

Pokud máš nějakou novější mapu, která Ti v Miu funguje, tak Tě prvá skupina map nemusí zajímat. Problémem je, když je již druhá skupina map poměrně stará a existují nové mapy v třetí skupině, tedy mapy, které se v Miu zabrazují jako zamčené.

Příčinou zamčení těchto map je licence navigačního programu Tvého Mia, která neumožňuje jejich použití. Jinými slovy, tyto mapy jsi si nekoupil, nepatří mezi mapy, které výrobce povoluje použít ve Tvém Miu. Přitom je klidně možné, že Tvůj kamarád, který si koupil Mio nedávno, v něm má novější mapy a jedou mu. Ty sis je zkopíroval a máš je zamčené.

Ještě jedna věc, které jsi si asi všiml, máš-li část map ve flash paměti v Miu a část na sd-kartě. Pokud jsi přemístil některé mapy (překopíroval mapy z sd-karty do flash paměti, nebo naopak), tak jsi zjistil, že přemístěné mapy se ukazují jako zamčené.
Proč?

Důvod je v tom, že funkčnost map je vázaná na licence ve flash paměti a na sd-kartě. Jestliže tedy přemístíš některou mapu z paměti flash na sd-kartu, nebo naopak, je funkčnost přemístěné mapy kontrolovaná jinou licencí, a ta se na tu přemístěnou mapu nevztahuje. Proto se jeví mapa jako zamčená.
Co s tím?


Legální cesta je jen jedna - koupit si buď nové mapy, které ve Tvém Miu pojedou, nebo si koupit jinou navigaci, na které mapy, které máš, pojedou. Obě cesty jsou ale více, nebo méně finančně náročné a situace se bude určitě za nějakou dobu opakovat.

dnes (rok 2011) už nové mapy pro MioMap, které by bylo možné koupit, nejsou k dispozici. Fanouškovi navigací Mio zbývá buď Mio zahodit a koupit jinou, nebo zabrousit do nelegálních vod a tam najít novější software, což udělá většina zdatnějších (nejen) Miařů. To ale nikomu nedoporučuji.

Další informace k mapám jsou i ve vláknech "Mapy" a "FAQ".


(N21)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku