web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Jak se dostat do ResidentFlash

Návody > Návody obecné

JAK SE DOSTAT DO RESIDENTFLASH


V některých navigacích (např. v "čínách") je kompletní navigační program umístěný ve složce nazvané ResidentFlash (dále jen RF). Je to jedna ze složek, které jsou zpravidla v PC pomocí ActiveSync (dále jen AS) z navigace vidět:Když složku "rozklepneš", uvidíš v ní většinou použitý navigační program, např. iGO8.
Pokud se ti nehodí, tak ho můžeš nahradit jiným programem. Podmínkou pro jeho spouštění je zachování jména a umístění nového programu. Ve výše uvedeném případě se musí jmenovat iGO8 a být ve složce iGO8, jinak ho nespustíš.

Jak provedeš v RF změny? V podstatě máš dvě možnosti: buď použiješ editor v navigaci (většinou tam je, není to ale pravidlem), nebo zvolíš pohodlnější cestu - editovat obsah navigace z PC.

Pokud se navigace zobrazuje v PC přímo jako jeho zařízení (tak to je např. u řady Mio Cx20), dostaneš se do navigace jako do každého jiného zařízení PC (disk, disketa, DVD, atp.). Pokud ne, dostaneš se do navigace nejjednodušeji pomocí AS. V některých navigacích není AS nainstalovaný (např. u řady Mio Cx10) a pak ho musíš doinstalovat třeba pomocí některého z unlocků, u jiných je již součástí systému (což je u většiny "čín"). Pokud používáš Windows, máš AS pravděpodobně již nainstalovaný v PC a když připojíš navigaci k PC pomocí usb kabelu, tak se automaticky rozjede synchronizace (spárování) a PC se s navigací spojí. Pokud se synchronizace automaticky nerozběhne, musíš ji ručně aktivovat spuštěním AS v PC, nebo v navigaci (to je případ Cx10).

Pro přenášení souborů a složek mezi PC a navigací můžeš v PC použít např. Průzkumník (Windows Explorer), ale např. i Total Commander (dále jen TC). Pokud ale není zařízení v PC vidět, není vidět ani v TC.
Tento problém můžeš obejít použitím AS. Musíš mít ale v TC nainstalovaný doplněk "WinCE". Pokud ne, musíš spustit TC a jít do instalace
doplňků (pluginů) a z webu http://www.ghisler.com/plugins.htm, kam tě TC přesměruje, si vybrat WinCE 2.1 a ten nainstalovat a aktivovat jako plugin.
Pak spusť AS a spáruj navigaci s PC (pokud se navigace s PC nespáruje automaticky).


Potom už uvidí TC v Místa v síti navigaci (u mě WinCE Device) a když vlezeš do složky ResidentFlash, uvidíš v horním řádku něco jako \\\WinCE Device\ResidentFlash\*.* a už můžeš v ResidentFlash kopírovat, mazat, atd., prostě z PC řádit v ResidentFlash navigace. Doufám ale, že s rozmyslem.

Podmínkou je spuštění funkčního ActiveSync (předem)!

Kde je ale zbytek složek a souborů? Kde jsou WindowsCE a ostatní programy? No přece v "neviditelné" ResidentFlash2. Jak se do ní dostat si přečti v dalším vláknu.
Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku