web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Jak upravit usb kabel pro Mio

Návody > Návody obecné


JAK UPRAVIT USB KABEL MIA

(PŘEPÍNÁNÍ MALÉHO KONEKTORU)
Úprava komunikačního kabelu PC – MIO Cx20
(návod od kolegy ze Slovenska)

Popisované platí pro následující postup:
1. zapnout MIO,
2. zapojit kabel

Po zapnutí při připojeném kabelu Mio neidentifikuje pin 4 (ID) a přepne se vždy do režimu "normální práce“ (tj. nepřepne se do "komunikačního režimu" s PC). Proto je možné při "B" úpravě kabelu použít i tento opačný postup, ale až po přepnutí přepínače.

Schéma zapojení kabelu MIO – PC bez úpravy kabelu
Úprava kabelu MIO – PC verze „A“ - Mio se nabíjí z usb portu

Tato úprava spočíva v přidání spínače mezi pin 4 a pin 5 mini USB. Touto úpravou je MIO stále dobíjené z USB PC (svítí oranžová, nebo zelená LED). Přepínáním se spíná, nebo rozpíná GND (pin 5) a (pin 4) a na základě toho se MIO přepíná do režimu normální práce, nebo do komunikačního režimu s PC.

Při sepnutí GND a ID je MIO v režimu připojení na originální nabíječku, která je schopná dodat větší proud (max. 1A), než standardní USB port (500mA), ale nenarazil jsem na nějaký problém. Nemusí to fungovat s nějakými HUB USB, které jsou schopné dodat max. 100mA, popř. s některými notebooky.
Při spouštění navigačního programu se stáva, že PC ohlási (vpravo dole na monitoru) chybu při komunikaci s USB. To proto, že je kabel připojený, ale Mio, když identifikovalo ID=GND, tak nekomunikuje s PC.


Ne každý kabel má pin 4 mini USB konektoru vyvedený tak, aby sa dal použít!
Úprava kabelu Mio – PC verze „B“ - Mio se nenabíjí u usb portu


Tato úprava spočíva v přidání spínače a 330ohm odporu do obvodu napájania USB kabelu. Je potřeba přestřihnout +5V (červený kabel) a série zapojit spínač s odporem 330ohm. Tuto úpravu je možné realizovat také na „prodlužovačce“ USB. Ale pozor! Vzhledem k tomu, že Mio komunikuje pomocí USB 2.0 (vysokorychlostní přenos dat), je potřebné před úpravou otestovat spojení Mio – kabel – prodlužovačka – PC, jestli probíhá komunikace. Musel být použít krátký USBmini - USB (0,5m) kabel a krátká prodlužovača USB - USB (0,3m), protože při delších kabelech byl problém s komunikací.

Při této úpravě je MIO stále napájené jen z vnitřního akumulátoru a vybíjí se (a to i když při sepnutém spínači svítí oranžová LED). Z PC teče proud jen cca 2,5mA, což ani zdaleka nepokrývá spotřebu Mia).Podle zjištění uživatele SvoDa značný proud z usb portu PC významně snižuje životnost Mia a proto je vhodné je nabíjet jen z originálních nabíječek (sí´tové a 12 voltové). Z tohoto důvodu je vhodnější použít zapojení dle varianty "B".

(N12)

.
.Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku