web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


PlusPlus

iGO8 > Skiny Cx10/H610


SKINY PRO Cx10 A H610

SKINY PLUSPLUS-Rozšíření skinů pro iGO8 verze 8.3.1., 8.3.2. a 8.3.4

Upravený a počeštěný skin PlusPlus v0.8 UNIbc-tS+ (100519)


Následující skin PlusPlus řady 0.8 je upravenou a počeštěnou verzí původního skinu PlusPlus v0.8 (Rev 163), která prošla více než ročními úpravami. Obsahuje standardní t&S úpravy, které jsme udělali do skinů PlusPlus, Riks 2.6 a dalších skinů řady 8.0.0., ale i mnoho dalších přídavných úprav, zejména:


 • zobrazování a nastavování TMC panelu,
 • zobrazování radarů a doplnění českých hlasů na 6,
 • možnost zvětšení údajů v koptíku navigace i ikon v navigační mapě,
 • úpravu „na lištu“ při ukončování,
 • tlačítko přímého volání BT na obrazovku navigace,
 • šoupáky nastavení denního a nočního podsvícení,
 • úpravy funkčnosti skinu a jeho vzhledu,
 • český kompas,
 • plné počeštění skinu a doplnění českého jazykového zipu,
 • volání aplikací v rychlém Menu z Windows a APP složky,
 • tlačítko zrušení taskbaru,
 • možnost zrušení nejbližšího průjezdního bodu,
 • možnost volby zcela prázdného koptíku,
 • možnost zobrazení nadmořské výšky pod navišipkou,
 • tlačítka povolení/zakázání dálnic a placených úseků,
 • volitelnost velikosti a výraznosti radarových varování,
 • volitelnost velikosti a výraznosti zobrazení aktuální rychlosti,
 • volitelnost zobrazení nejbližší dopravní události v mapě,
 • odstranění nefunkčností skinu ve verzi 320x240,
 • úpravy vzhledu řady menu a zobrazení...


Skin patří do skupiny tzv. UNI verzí, tj. verzí, které sjednocují způsob volání externích aplikací ve složce APP. Znamená to, že pro všechny UNI skiny (Gurjon UNI, Kikker UNI, atd.) lze použít jedno APP+SYS s externími aplikacemi a to umístěné jak v MFD, tak na kartě. Proto tento skin funguje i na navigacích používajících kartu označenou "SDMMC" (např. v navigacích GoClever a dalších).

Několik screenshotů skinu PlusPlus UNI s úpravami:

Standardní text v koptíkuZvětšený text v koptíkuStandardní velikost hlášení radarůZvětšená velikost hlášení radarůNormální velikost ikon BT, dálnic a placených silnicZvětšená velikost ikon BT, dálnic a placených silnicTMC události v mapěTMC události, BT a dálnice a silnice v mapěInformace o poi v mapěDopravní událostiKokpitMenu navigaceMenu správy dat 1/2Menu správy dat 2/2Menu hledatVolba klávesniceNárodní klávesniceNárodní klávesniceNárodní klávesniceNárodní klávesniceMenu trasaInformace o traseMenu kurzorNastavení TMCMenu počítačNastavení radarůRychlé menuNastavení průhlednosti obrazovky Nastavení obsahu obrazovky mapy 1/3Nastavení obsahu obrazovky mapy 2/3Nastavení obsahu obrazovky mapy 3/3Metody naváděníVolba typu trasyVolba typu výpočtuZobrazení volby typu naváděníZobrazení vypočtených trasZobrazení zvolené trasy

Umístění údaje skutečné rychlosti lze volit vpravo od, nebo nad údajem omezení rychlosti, popř. ho zcela vypnout. Totéž platí i o "podložení" údajů.

Součástí skinu je spojité řízení průhlednosti "koptíku". Protože se dříve stávalo, že po použití jiného skinu se "ztratila" část koptíku (byla zcela průhledná a tím i neviditelná), doplnil jsem volby vzhledu koptíku o možnost volit rovnou buď zcela průhledný koptík, nebo koptík dle nastavení průhlednosti (viz poznámka).

Protože jsou v originálním skinu vizuelní hlášení radarů provedená velmi dobře, nemusel jsem je dále upravovat, pouze jsem zvětšil kontrast jejich zobrazení. Současně jsem přesunul volání TMC na pravou stranu obrazovky, kde je dosažitelnější prstem (jsou níže, aby nebyly zastíněné směrovými tabulemi). Proto jsem také přesunul údaj o nejbližší dopravní události k ikoně TMC a doplnil ji o volitelnost, zda ji zobrazit, nebo ne. Vše je ale věcí vkusu a i kompromisu. Tam jsem přidal i ovládání volby dálnic a placených úseků přímo z mapy. A pro nás méně šikovné jsem přidal i možnost zvětšení těchto ikon a tak i zlepšil jejich dosažitelnost prstem.

Ve skinu rovněž můžeš nastavit ožadovanou velikost údajů nejen v koptíku, ale i u údajů o rychlosti a radarových varování. Kromě toho je ve skinu řada drobných převážně estetických úprav.

Protože se při používání doplňkových funkcí občas zobrazí taskbar (buď celý, nebo jen jako světlešedá linka dole na stínítku), doplnil jsem Rychlé menu v levém horním rohu o červené tlačítko.

Do této verze jsem na žádosti uživatelů přidal i možnost zobrazení nadmořské výšky v mapě pod navišipkou, nyní i s možností zvolit její zobrazení v desítkách, nebo jednotkách metrů.

Konečně jsem přidal i countryinfo, které obsahuje základní (zejména dopravní) informace o státech Evropy.

Více informací najdeš v přiloženém manuálu ke stažení.

Potřebné soubory můžeš stáhnout zde:

Skin igo8.3_PlusPlus_0.8 UNIbc-tS+ (100808)
Skin igo8.3_PlusPlus_0.8 UNIbc_da-tS+ (100808)

Návod ke skinům řady PlusPlus_0.8 UNI-tS+ (verze 4.0)

Pro sjednocení volání externích aplikací ve složce APP z různých skinů v různých typech navigací jsem připravil novou verzi skinu se sjednoceným voláním a odpovídající APP. Skin je upravený pro APP fungující i na navigacích používajících kartu označenou "SDMMC" (např. v navigacích GoClever a dalších) a v poslední verzi doplněný i o možnost použití zvětšených ikon pro volbu BT a dálnic:

Unifikovaný APP najdeš ve vlákně Úvod a společné soubory, další v Návodech

Pro funkčnost zobrazování nejbližší dopravní události musíš doplnit do sys.txt následující sekci (pokud ji tam už nemáš)

[settings]
accident_recalc=0 ; nehoda - přepočet
accident_map=1 ; - zobrazit v mapě
accident_panel=1 ; - zobrazit v seznamu
closed_recalc=0 ; silnice uzavřena
closed_map=1
closed_panel=1
heavy_recalc=0 ; silný provoz
heavy_map=1
heavy_panel=1
congestion_recalc=0 ; kolony
congestion_map=1
congestion_panel=1
roadworks_recalc=0 ; práce na silnici
roadworks_map=1
roadworks_panel=1
closures_recalc=0 ; uzavírky
closures_map=1
closures_panel=1
danger_recalc=0 ; nebezpečí
danger_map=1
danger_panel=1
weather_recalc=0 ; živly
weather_map=1
weather_panel=1
police_recalc=0 ; policejní akce
police_map=1
police_panel=1
invalid_recalc=0 ; neplatný?
invalid_map=1
invalid_panel=1


Dík za tuto informaci uživateli SvoDa.

Skin 08 je plně funkční u verzí iGO832. Zkoušel jsem ho na iGO832.64873, 71348, 73871, 79297, 80621, 83157, 93112 a i u řady iGO831 a iGO834. U řady iGO831 je rovněž plně funkční, po ukončení jeho činnosti tlačítkem Ukončit ale občas dochází k restartu navigace (u řady skinu PlusPlus 07a jsem se s tím nesetkal).

U řady 834 je potřeba zajistit shodu interních složek ui_igo8 skinu a data.zip a branding.zip iGO8; buď se mohou všechny jmenovat ui_igo8, nebo ui_igo8_da. Při rozdílu jmen je třeba je přejmenovat na stejné jméno. Pokud máš "da" verzi iGO8, použij i skin PlusPlus ve verzi "da", i když tyto funkce nepodporuje.

Pro zajímavost: je to další úprava skinu zcela provedená a odladěná pomocí emulátoru. Jak to v něm v pc vypadá je vidět na posledním screenshotu u skinu 07a.


Upravený a počeštěný skin PlusPlus 07a_tS


Dalším upraveným skinem pro nové řady 8.3.1 a 8.3.2 je původní skin PlusPlus 07a a jeho dvě upravené a počeštěné verze. Obsahuje standardní t&S úpravy, které jsme udělali do skinu PlusPlus, Riks 2.6 a dalších skinů řady 8.0.0. I u tohoto skinu je provedeno hodně úprav, zejména:


upraveno zobrazování a nastavování TMS panelu, ání radarů, ětšené důležité údaje na obrazovce navigace, řidána úprava „na lištu“ při ukončování, řidáno tlačítko přímého volání BT na obrazovku navigace, řidáno volání aplikací v rychlém Menu z Windows a APP složky, řidány šoupáky nastavení denního a nočního podsvícení, é úpravy vzhledu skinu, é počeštění skinu,
přidáno tlačítko zrušení taskbaru,
přidána možnost zobrazení nadmořské výšky pod navišipkou.

Několik screenshotů skinu PlusPlus 07a s t&S úpravami:

Obrazovka navigace s nedetekovaným TMCObrazovka navigace s detekovaným TMCObrazovka navigace s TMC událostmiObrazovka navigace s TMC událostmi na traseTMC události po kliknutí na TMC ikonuPopis zvolené TMC událostiStandardní zobrazení radaru na traseZvýrazněné zobrazení radaru na traseNastavení radarůNastavení radarůNastavení radarůNastavení zvukuNastavení navigaceVolby vlastností trasyInformace o traseNastavení zobrazení v koptíkuPlánování v mapěNeupravené Rychlé menuUpravené Rychlé menuNastavení obrazovky mapy (2/3)Volba údajů na obrazovkuNastavení obrazovky mapy (3/3)Panic pro rychlé opuštění navigace

A několik screenshotů skinů "BIG" pro nás brejlovce:

Skin PlusPlus BIG ve dneSkin PlusPlus BIG ve dne při dodržení rychlostiSkin PlusPlus BIG ve dne při překročení rychlostiSkin PlusPlus BIG v nociSkin PlusPlus BIG v noci při dodržení rychlostiSkin PlusPlus BIG v noci při překročení rychlosti

Umístění údaje skutečné rychlosti lze samozřejmě volit vpravo od, nebo nad údajem omezení rychlosti, popř. ho zcela vypnout. Totéž platí i o "podložení" údajů.
Pokud překročíš stanovenou rychlost zobrazenou ve značce, změní se barva skutečné rychlosti z bílé na žlutou. Po překročení stanovené rychlosti zvýšené o nastavenou toleranci ve skinu (absolutní, nebo relativní), změní se i podklad zobrazení (u verze "a" zčerná a není průhledný, u verze "aF" je fialový).

Součástí základního skinu PlusPlus 07a je již řízení průhlednosti "koptíku", takže stačilo vytvořit jen jednu počeštěnou verzi. Protože se dříve stávalo, že po použití jiného skinu se "ztratila" část koptíku (byla zcela průhledná a tím i neviditelná), doplnil jsem volby vzhledu koptíku o možnost volit rovnou buď zcela průhledný koptík, nebo koptík dle nastavení průhlednosti (viz poznámka).

Protože jsou v originálním skinu PlusPlus 07a vizuelní hlášení radarů velmi malá, upravil jsem je tak, že jsou hlášení radarů i s údaji vzdálenosti, resp. průměrné rychlosti, zvětšená. Současně jsem přesunul volání TMC na pravou stranu obrazovky, kde je dosažitelnější prstem (jsou níže, aby nebyly zastíněné směrovými tabulemi). Vše je ale věcí vkusu a i kompromisu.

Pro nás brejlovce jsem pak vytvořil verze, ve kterých jsou všechny údaje v koptíku skoro o polovinu zvětšené, takže jsou ještě lépe vidět.

Ve všech verzích jsem pak zvýšil kontrast zobrazení aktuální rychlosti jasnějším písmem a jeho výraznějším podložením. Pokud jedeš vyšší rychlostí, než je povolená rychlost, změní se barva písma z bílé na žlutou; pokud jedeš rychleji, než je povolená rychlost + tolerance, kterou jsi nastavil (absolutní v km, nebo relativní v procentech), změní se podložení aktuální rychlosti u verzí "a" na neprůhlednou černou a u verzí "aF" na neprůhlednou fialovou.

Protože se při používání doplňkových funkcí občas zobrazí taskbar (buď celý, nebo jen jako světlešedá linka dole na stínítku, doplnil jsem Rychlé menu v levém horním rohu o červené tlačítko. Jeho stiskem taskbar zrušíš. Pro funkčnost musíš dohrát do složky APP složku taskbar z rozbaleného zipu taskbar.zip. Ten najdeš v úvodním vláknu skinů - Úvod a data.zipy.

Do této verze jsem na žádosti uživatelů přidal i možnost zobrazení nadmořské výšky v mapě pod navišipkou. Velikost údaje odpovídá zvolenému skinu. Aktivuje se v menu Volba údajů na obrazovku.

Potřebné soubory můžeš stáhnout zde:

Původní skin PlusPlus_07a (viz též Zdroj PlusPlus)
Skin PlusPlus_07a-tS+
Skin PlusPlus_07aF-tS+ se zvýrazněnými radary
Skin PlusPlus_07a-tS+ BIG
Skin PlusPlus_07aF-tS+ BIG se zvýrazněnými radary

Pro ty, kteří používají poi k orientaci při plánování na mapě, nebo k orientaci třeba v neznámém městě, jsem trochu pozměnil zobrazování popisu poi. Ve skinu PlusPlus se oproti některým jiným skinům zobrazují při poťuku do mapy popisy poi v okolí jen v menu Plánovat na mapě. Bohužel se objeví popisy poi (legenda) a za každým popisem ikona informace . Pokud je v místě víc poi, zobrazí se jen jejich popis s touto jednotnou ikonou.

Proto jsem u nové skupiny skinů Plus2 (označených písmenem "p" v názvu) upravil zobrazování ikon poi tak, že se zobrazují stejné ikony, jaké jsou použité v mapě (takže třeba ).

Pro zajímavost: je to první úprava skinu zcela provedená a odladěná pomocí emulátoru. Jak to v něm v pc vypadá je vidět na poslením screenshotu.

Několik screenshotů zobrazení informací o poi ve skinech PlusPlus s t&S úpravami:
...

Plánování na mapě bez zobrazení informace o poiPlánování na mapě se standardním zobrazením informace o poiPlánování na mapě se zobrazením informace o poi s ikonou poiÚprava skinu v emulátoru

Tyto skiny mají ještě přidanou funkci možného mazání nejbližšího průjezdního bodu. Dlouhým klikem na monokl vlevo nahoře v koptíku vymažeš nejbližší průjezdní bod.

Tato funkce je vhodná, např. když jsi průjezdní bod objel a navigace tě i za ním k němu stále vede.

Takto upravené skiny můžeš stáhnout zde:

Skin PlusPlus_07ap-tS+
Skin PlusPlus_07apF-tS+ se zvýrazněnými radary
Skin PlusPlus_07ap-tS+ BIG
Skin PlusPlus_07apF-tS+ BIG se zvýrazněnými radary
Návod ke skinům řady PlusPlus_07a

Pro správnou češtinu také stáhni poslední jazykový zip!

Pro správnou funkci všech skinů použij i společné soubory a složky z úvodu vlákna. Hlasové soubory pro radary jsou shodné se soubory používanými pro starší skiny a již dovolují použití všech šesti standardních hlasů.

Při ladění původního skinu jsem zjistil, že pokud ho měním s jinými skiny, může se zprůhlednit "koptík" na formu monoklu a nelze to skinem změnit. Pomůže jen smazání system.ini ve složce save. Je to způsobeno nastavením proměnné vFullScreenCockpit do stavu, který skin nemění, ale proměnná ovlivňuje zobrazení skinu. Když např. opustíš skin Riks s průhledným koptíkem, ovlivní to průhlednost koptíku i v jiných skinech a nelze ve vlastním skinu přepnout koptík do jiného zobrazení.
Proto jsem do skinu doplnil volbu vzhledu koptíku, která tento nedostatek odstraňuje.


Při použití skinu na systému 8.3.1.53558 někdy dochází ke špatnému zobrazování některých menu nastavení skinu (je to třeba i u IconX), přitom na jiném Miu stejného typu je vše v pořádku. Stačí ale použít data.zip z 8.3.1.53228 a je vše v pořádku.-Rozšíření skinů pro iGO8 verze 8.0.0.xxxxx

Upravený a počeštěný skin Skin PlusPlus tS+


Několik screenshotů skinu PlusPlus s t&S úpravami:

Obrazovka prázdného koptíkuObrazovka prázdného koptíku s ikonamiObrazovka průhledného koptíkuObrazovka poloprůhledného koptíkuObrazovka standardního koptíkuObrazovka 'monokl' koptíkuObrazovka prázdného koptíku BIGObrazovka průhledného koptíku BIGObrazovka poloprůhledného koptíku BIGObrazovka standardního koptíku BIGObrazovka 'monokl' koptíku BIGRychlé menuMenu nastaveníObrazovka prázdného koptíkuObrazovka průhledného koptíkuObrazovka poloprůhledného koptíkuObrazovka standardního koptíkuObrazovka 'monokl' koptíkuRychlé menuMenu nastavení

Ve skinech jsem ještě doplnil volání některých funkcí, opravil drobné estetické chyby, vyrovnal velikosti informací a obarvil informace zobrazované na obrazovce navigace, Dan upravil i zobrazování nadmořské výšky.

Nakonec jsem přidal možnost skoku do základního menu Mio bez přerušení chodu iGO8, např. pro spárování Mia s telefonem, atd. Z iGO8 vyskočíš z menu ukončení volbou 'na lištu', nebo přímo z navigační obrazovky poklepem na modrou ikonku (obdélníček) vpravo dole (jen landscape). Zpátky se vrátíš klepnutím na startovací ikonu iGO8.

Skiny s těmito úpravami můžeš stáhnout zde:

Skin PlusPlus_ALL_tS+ s volitelnou průhledností kokpitu
Skin PlusPlus_BIG_tS+ s volitelnou průhledností kokpitu

Pokud použiješ skin PlusPlus-ALL, nebo PlusPlus-BIG, které pracují s šířkou mapy, tak bude nastavení průhlednosti kokpitu ovlivňovat každý skin, který tuto funkci využívá, nebo je pro ni připravený (a samozřejmě naopak). Volba šířky mapy se používá ve skinech pro nastavení mapy k neprůhlednému kokpitu, nebo pod průhledný kokpit.

Pokud tedy pracuješ i s jinými skiny, je vhodné opouštět skin PlusPlus-ALL, nebo PlusPlus-BIG v nastaveném standardním (neprůhledném) kokpitu. Není to problém skinů -ALL a -BIG, ale neošetření tohoto stavu v jiných skinech (např.ve skinech Riks, nebo i v našich starších skinech).

Další potřebné doplňky ke skinům pro jejich správnou funkci najdeš ve společných souborech a složkách v úvodu vlákna. Více též viz další vlákna.

Víš, že můžeš skiny PlusPlus zobrazit v navigaci Cx10 a H610 na výšku, nebo na šířku? Víš, že můžeš mít v Miu místo Miomapu iGO8 a startovat ho přímo tlačítkem Miomap? Přečti si návody pro Cx10 a H610 a použij vhodný sys.txt, který ti různé zobrazení umožní.

Skiny fungují bezproblémově na C510, C710, H610 a PDA v obou orientacích. Na PDA lze dokonce volit rozlišení 320x240 i 240x320 přímo ze skinu (u PNA pomocí údajů v sys.txt). Jedinou vadou na kráse u PDA je nefunkčnost některých volání aplikací, protože ve Windows těchto systémů nejsou, nebo se jmenují jinak. Pro Cx10 a H610 to vyřešily odlišné APP složky. Proto jsou složky APP pro Cx10 a H610 (a samozřejmě i Cx20) nezáměnné. Pro PDA bys musel změnit ve složkách APP linky u volání, která nefungují.

Pokud vyjmeš kartu aniž bys předem ukončil iGO8, může dojít k fatal error. Často (ale ne vždy) pomůže měkký start, někdy je nutno i zformátovat sd-kartu a nahrát systém znovu!!!

Více najdeš v návodech a unlocku, kde jsou uvedeny detailní postupy i potřebné soubory.PlusPlus


Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku