web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Spouštění více verzí iGO8 v Cx10

Návody > Návody iGO8


JAK MÍT A SPOUŠTĚT NĚKOLIK VERZÍ iGO8
ŘADY 8.3.1 A 8.3.2 V MIU Cx10


Pokud chceš spouštět několik verzí iGO8 na na svém Miu řady Cx10, můžeš to celkem jednoduše zařídit. Na rozdíl od Cx20, nebyl pro C710 a C510 dosud Changer k dispozici. Po zkušenosti s předchozím Changerem pro Cx20, který vzhledem ke své složitosti nebyl pro většinu uživatelů pochopitelný, jsem vytvořil jednoduchou verzi i pro Cx10. V ní jsou použita pojmenování jednotlivých verzí iGO8, aby byly verze iGO8 vzájemně odlišené i názvy.

Changer pro Mio Cx10


Changer pracuje na odlišném principu, než Changer pro Cx20. Je to dáno jinou funkcionalitou navigací Mio C710/C510/H610 a Cx20. Protože je přiřazování alternativních funkcí tlačítkům základního menu (bez použití unlocku) složitější, zvolil jsem metodu přímého volání jednotlivých verzí iGO8 rovnou tlačítkem Miomap.

Verze 1 dovoluje jen spuštění zvolené verze, do verze 2 jsem doplnil stejné funkcionality, jaké má Changer pro Cx20, tj. volbu radarů, typu oblohy a fontů.

Použil jsem pro iGO8 v My Flash Disk (MFD) verzi 831.53228 a na sd-kartě verze 831.53558 a 832.64873. Celý systém je nastaven tak, že je v Miu nahraná verze 53228 se složkou content. Složka content je naplněná dle kapacity navigace - pro C710 lze nahrát třeba kompletní Evropu, pro C510 lze nahrát jen to, co se do Mia vejde, např. potřebné softwarové vybavení pro ČR, SK, AU a DE včetně průjezdových map. Na MFD může být nahrané iGO8 i bez složky content, pak ale poběží iGO8 z Mia jen za přítomnosti sd-karty s naplněnou složkou iGO8\content. Rovněž musíš změnit v sys.txt cestu pro content do složky Storage Card/iGO8/content a upravit spouštěcí Mortscript. Pokud to tvoje licence dovolí, můžeš také mít v systému mapy jiného kontinentu, např. v MFD Evropu (nebo její část) a na sd-kartě USA.

V zipu je i potřebný Changer. Na rozdíl od verze pro Cx20 jsou potřebné soubory Changeru umístěné v prázdné složce My Flash Disk\Miomap\Miomap. Vlastní systém iGO8 v MFD se nachází ve složce My Flash Disk\iGO831.53228.

Na sd-kartě je společná složka iGO8, která obsahuje jen složku content, využívanou všemi verzemi iGO8, a složky iGO831.53558 a iGO832.64873, které naopak obsahují kompletní iGO8 dané verze kromě složky content. U každé verze ve složce gfx jsou i potřebné soubory pro zobrazování oblohy, v ui_iGO8 ve složce 480_272 soubory zobrazení průběhu zavádění systému a ve složce common soubory změny zobrazení krajiny dle výšky a zvoleného ročního období (nastavíš jako scheme ve skinu). Potřebná aktivace je zapsána v sys.txt jednotlivých verzí iGO8, kde ji můžeš změnit, nebo i odstranit.

Pro zjednodušení přikládám kompletní "prázdnou" strukturu všech tří verzí iGO8 na MFD i sd-kartě. Ve struktuře jsou jen ty soubory, které jsou potřebné pro chod Changeru a zajištění výše uvedených funkcí, nebo doplňují standardní verze iGO8. Pro naplnění prázdných složek použij společné soubory a složky a samozřejmě funkční verze iGO8.

Informativní zobrazení struktury
(např. pro řadu 8.3.x):Prázdnou strukturu pro Mio a sd-kartu včetně Changeru MFD můžeš stáhnout zde:
Struktura iGO8 pro Changer_MFD (verze 1 pro iGO8 v Miu Cx10 i na sd-kartě)
Struktura iGO8 pro Changer_MFD (verze 2b1 pro iGO8 v Miu Cx10 i na sd-kartě)

Při spouštění jednotlivých funkcí Changeru nebuď netrpělivý, změna oblohy může např. trvat několik desítek vteřin!

Můžeš samozřejmě změnit obsah Changeru podle svých představ, proto je i dost podrobně komentován. Rovněž můžeš použít jinou konfiguraci, popř. i jiné názvy dle svého gusta, jen musíš udělat potřebné změny ve struktuře složek, souborů a v Mortscriptu. Jak na to najdeš třeba v Návody: Technický unlock pro Mio Cx10 a H610.


(N15)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku