web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Spouštění více verzí iGO8 v Cx20

Návody > Návody iGO8


JAK MÍT A SPOUŠTĚT NĚKOLIK VERZÍ iGO8
ŘADY 8.3.1 A 8.3.2 V MIU Cx20


Pokud chceš spouštět několik verzí iGO8 na na svém Miu řady Cx20, můžeš to celkem jednoduše zařídit. Jedním z řešení je použití Changeru z předchozích návodů. Po zkušenosti s předchozím Changerem, který vzhledem ke své složitosti nebyl pro většinu uživatelů pochopitelný, jsem vytvořil jednodušší verzi pro Cx20. V ní jsou použita pojmenování jednotlivých verzí iGO8, aby byly verze iGO8 vzájemně odlišené i názvy.

Changer pro Mio Cx20


Nový changer pracuje na stejném principu, jako jeho předcházející verze. Tlačítkem
Nástroje navolíš podmenu Kalkulačka - Správce souborů a stiskem tlačítka Kalkulačka Changer spustíš. Stiskem tlačítka Správce souborů spustíš FileManager s klávesnicí. Podmínkou této funkčnosti těchto tlačítek je použití správného souboru ppath.txt ve složce Program Files.

Pokud neexistuje složka Program Files, tak se nejdříve podívej, jakou máš verzi firmwaru v Miu. Pokud máš starší firmware, tak složku nevytvářej, ale stáhni si a nainstaluj nový firmware, např. z oficielních stránek Mia , nebo pomocí odkazu v Návody obecné/jak aktualizovat... Po nainstalování nového firmwaru je nutný restart a pak již bude složka Program Files vytvořena. Tento postup vyzkoušel uživatel josfiala pro Mio C720 s firmwarem 02+3+9913+1018.

Pomocí Changeru si navolíš verzi iGO8, kterou chceš provozovat, případně i znakovou sadu, radary a od verze 2 i vzhled oblohy. Systém iGO8 spustíš u verze 1 tlačítkem Miomap po návratu do základního menu, u verze 2 buď na konci výběru přímo z Changeru, nebo tlačítkem Miomap po návratu do základního menu.

Použil jsem pro iGO8 v My Flash Disk (MFD) verzi 831.53228 a na sd-kartě verze 831.53558 a 832.64873. Celý systém je nastaven tak, že je v Miu nahraná verze 53228 se složkou content. Složka content je naplněná dle kapacity navigace - pro C720 lze nahrát třeba kompletní Evropu, pro C520 lze nahrát jen to, co se do Mia vejde, např. potřebné softwarové vybavení pro ČR, SK, AU a DE včetně průjezdových map. Na MFD může být nahrané iGO8 i bez složky content, pak ale poběží iGO8 z Mia jen za přítomnosti sd-karty s naplněnou složkou Storage Card\iGO8\content. Rovněž musíš změnit v sys.txt cestu pro content do složky Storage Card\iGO8\content. Pokud to tvoje licence dovolí, můžeš také mít v systému mapy jiného kontinentu, např. v MFD Evropu (nebo její část) a na sd-kartě USA.

V zipu je i potřebný Changer_MFD ve složce APP. Použiješ APP pro řady 8.x.x, jen nahradíš původní Changer_MFD novým ze zipu. Changer_MFD zajistí nejen aktivaci zvolené verze iGO8, ale umožní nahrát i zvolené radary, popř. fonty dle tvého gusta. Radary si samozřejmě musíš průběžně aktualizovat, stačí to ale jen na jednom místě v příslušných složkách My Flash Disk\APP\Changer_MFD\radary. Soubor "radary xxxx" je ve složkách přítomen jen proto, abys při případné kontrole Mia, nebo sd-karty, poznal na prvý pohled, kde máš ty které radary nahrané.

Soubor ppath.txt je připraven pro C520, pro C720 ho uprav podle předchozích návodů. Rozdíly mezi ppath.txt pro C520 a C720 zůstanou stejné.

Na sd-kartě je společná složka iGO8, která obsahuje jen složku content, využívanou všemi verzemi iGO8, a složky iGO831.53558 a iGO832.64873, které naopak obsahují kompletní iGO8 dané verze kromě složky content. U každé verze ve složce gfx jsou i potřebné soubory pro zobrazování oblohy, v ui_iGO8 ve složce 480_272 soubory zobrazení průběhu zavádění systému a ve složce common soubory změny zobrazení krajiny dle výšky a zvoleného ročního období (nastavíš jako scheme ve skinu). Potřebná aktivace je zapsána v sys.txt jednotlivých verzí iGO8, kde ji můžeš změnit, nebo i odstranit.

Pro zjednodušení přikládám kompletní "prázdnou" strukturu všech tří verzí iGO8 na MFD i sd-kartě. Ve struktuře jsou jen ty soubory, které jsou potřebné pro chod Changeru a zajištění výše uvedených funkcí, nebo doplňují standardní verze iGO8. Pro naplnění prázdných složek použij společné soubory a složky a samozřejmě funkční verze iGO8.

Informativní zobrazení struktury:
Prázdnou strukturu pro Mio a sd-kartu včetně Changeru MFD můžeš stáhnout zde:
(verze 2b pro iGO8 v Miu Cx20 i na sd-kartě)

Při spouštění jednotlivých funkcí Changeru nebuď netrpělivý, změna oblohy může např. trvat několik desítek vteřin!

Můžeš samozřejmě změnit obsah Changeru podle svých představ, proto je i dost podrobně komentován. Rovněž můžeš použít jinou konfiguraci, popř. i jiné názvy dle svého gusta, jen musíš udělat potřebné změny ve struktuře složek, souborů a v Mortscriptu. Jak na to najdeš třeba v Návody: Technický unlock pro Mio Cx20.


(N14)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku