web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Systémová údržba Cx20 [1]

Návody > Návody obecné


SYSTÉMOVÁ ÚDRŽBA A TECHNICKÝ UNLOCK
[1]PRO MIO Cx20 V iGO8 a PRIMO
Unlock umožňuje nejen spojení s PC pomocí ActiveSync, ale obsahuje řadu programů pro přímou údržbu a nastavení Windows Mia. Používej ho tedy s rozmyslem. Pokud něco pokazíš ve Windows, pomůže tvrdý reset. Pokud bys ale pracoval v MFD, můžeš její obsah narušit, nebo něco smazat, a pak pomůže jen náprava ze zálohy, nebo někdy až formátování celé MFD.Důležitá poznámka: při nekorektně ukončeném formátu může zcela "zmizet" MFD. Pak se nezobrazuje ani ve Windows CE - není vidět ani jako DSK1 ve správci pamětí. Bez ní nelze pochopitelně Mio používat. Pak v nejzažším případě pomůže jen certifikovaný prodejce, nebo servis.

Proto používej tyto systémové funkce opravdu s rozmyslem. Osobně doporučuji je použít jen tehdy, když již nic jiného nepomáhá.Systémová údržba a technický unlock pro Mio Cx20


U navigace typu Cx20 je jednoduchá. V PC vidíš Cx20 jako další zařízení a tak se do ní dostaneš systémovými prostředky a můžeš u nich z PC provést formátování, defragmentaci, nebo spustit scandisk.

Pokud je ale navigace ve stavu, že úvodní sekvence nedoběhne a tak není Mio vidět v PC, můžeš použít obdobný postup, jako pro Cx10/H610. Uděláš to vlastními prostředky Mia. Jak? Celkem jednoduše. Použiješ nějaký unlock pro Cx20, který obsahuje např. File Manager, nebo Explorer. Můžeš použít třeba "jednoduchý" unlock:

Unlock Cx20 pro spouštění navigačních programů

V základním menu je v pravém horním rohu okénko do windows (backdoor). Poklepem na toto místo vyjede dolní lišta, která ti umožní přístup k funkcím Windows. Dalším poklepem se okénko uzavře.

Pro zjednodušení práce připravil IvoK obdobu technického unlocku pro Cx10/H610, ale již přímo připravenou pro formátování, kontrolu a defragmentaci flashky v Cx20.

Unlock jsme postupně vyvíjeli až do této zatím konečné formy. Umožňuje již přímé volání formátování, scanu a defragmentace z menu Storage Properties/Properties. Po postupných úpravách vypadá takto:

Technický unlock se všemi funkcemiStručný návod k unlockuMenu volby pamětiMenu Format/Scan/Defrag

Unlock můžeš stáhnout zde:
Technický unlock Cx20 pro opravu a údržbu softwaru Mio (v. 0.3)

Po stažení soubor
Unlock_IvoK_tomasii_v0.3.zip rozbal a obsah složky Unlock_IvoK_tomasii_v0.3 nakopíruj na kartu. Po vložení karty do Mia se unlock automaticky rozběhne. Dál pokračuj podle instrukcí a návodu, který je součástí unlocku.

Předem si jako vždy udělej 100% zálohu MFD, nejlépe 1:1. Jinak


Takže: Používej unlock tedy s rozmyslem!


Další informace najdeš i ve vláknu Systémová údržba Cx20 [2] a vláknu Unlocky

(N16)


Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku