web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Úvod do problematiky iGO8

Návody > Návody iGO8


ÚVOD DO PROBLEMATIKY NAVIGACÍSE SYSTÉMEM iGO8

Mám sd-kartu se systémem iGO8. Když jsem ji zastrčil do PDA, tak se mi v něm bezproblémově nainstaloval systém iGO8 a běžel. Tak jsem ji vrazil do Mia a nic. Tak jsem Mio připojil na PC a koukám, proč to nejede. Koukám, že v Miu úplně chybí startovací soubor iGO8.exe, který ale po instalaci v PDA byl. Někde jsem četl, že je to vlastně soubor application.dat. Tak jsem ho přejmenoval a furt nic. Tak jsem kartu strčil zpátky do PDA, ale tam to hlásí chybu a nejede. No a manuál k tomu není. Tak co s tím?

Tak takhle začíná spousta nešťastníků, kteří nejdřív jednají a pak přemýšlejí (že by se inspirovali některými našimi politiky?). Proto jsem vytvořil tento web a zejména tuto úvodní nápovědu pro začátečníky.

Co tedy dělat nejdřív? Ano, doporučuji to nepopulární - přečíst si manuály a seznámit se s programem Contentmanager (původně pro starší verze iGO8), nebo nyní se systémem Naviextras, který ho nahradil a který kromě mnoha dalších funkcí umožňuje zálohovat systém z sd-karty a zase ho obnovit. A zase narážíme na známou věc - ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT A ZÁLOHOVAT. Můžeš to dělat rovnou ve čtečce v PC. Udělat si zálohu pro obnovu systému po "zdařilých" pokusech je prostě nutnost.

Manuály můžeš stáhnout zde:


Uživatelský manuál pro iGO8
Manuál pro program Content Manager
Nav N Go iGO 8 User Manuals

Předpokládám, že zálohu máš a že jsi sehnal nějakou úpravu, aby ti systém iGO8 běžel i na Miu. Pak můžeš začít s dalšími úpravami, které jsou popsané v ostatních vláknech.


Znovu zdůrazňuji, že je třeba dodržovat kroky popsané i v části věnované Miu a před dalšími kroky ZÁLOHOVAT VEŠKERÉ SLOŽKY A SOUBORY z Mia do PC (v PC si vytvoříš přesný obraz jednotlivých složek Mia a do nich nakopíruješ jednotlivé soubory). Postupuj vždy s rozvahou, ověř si vždy co a kam kopíruješ a hlavně co mažeš, nebo přepisuješ! Rozhodně ale ZÁLOHUJ před jakýmikoliv úpravami, vyhneš se "smutným příběhům" a můžeš se vrátit zpět!

A teď konečně k vlastní práci. Co potřebuješ vědět (kromě vlastního používání a ovládání) o navigaci? No nejspíš to bude, jak nahrávat nové mapy, body zájmu (POI) a radary (SpeedCams), později pak, jak Mio vylepšit - jak nahrát nové hlasy, skiny a sys.txt (vzhled a schopnosti navigace), jazykovou podporu, scheme, atd. A pak už "jen" zbývá nastavení iGO8 dle tvého gusta, zejména výběr skinu a scheme a zejména nastavení parametrů v sys.txt.

Odpovědi na řadu otázek najdeš v jednotlivých návodech, nebo v sekci FAQ (frequently asked questions - často kladené otázky).

Spoustu informací a inspirace najdeš i na diskuzních fórech, která se zabývají problematikou iGO8, nejlépe na:

První české diskuzní fórum o navigačním programu iGO.

A na závěr znovu ještě jedna dobře míněná rada:

!!! ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT a ZÁLOHOVAT !!!


(N01)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku