web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Úvod do problematiky MIO

Návody > Návody obecné


ÚVOD DO PROBLEMATIKY MIORÁDCE PRO ZAČÁTEČNÍKY


Rozbalil jsem Mio, vybalil jsem ho a koukám na něj jako vejr. Co s ním dělat? Kde co je? Chtělo by to si přečíst manuál, ale kdo to čte? Zapnu ho a zkusím, co vydrží. Nějak nestartuje, tak zkusím pořádně stisknout všechna tlačítka. Fajn, teď se začalo něco dít. Hlásí to něco, asi anglicky, tak dám to Yes. Furt to něco dělá a nepustí mě to ke zkoušení, abych se to naučil, tak to vypnu a znova zapnu. A sakra, dává to nějakou hlášku Hardwareiderror nebo FFUIError nebo co. Tak to spustím znova - dopr... a zase totéž. Že by manuál, nebo dotaz na nějaké Mio fórum?

Tak takhle začíná spousta nešťastníků, kteří nejdřív jednají a pak přemýšlejí (že by se inspirovali některými našimi politiky?). Proto jsem vytvořil tento web a zejména tuto úvodní nápovědu pro začátečníky.

Co tedy dělat nejdřív? Ano, doporučuji to nepopulární - přečíst si manuál, alespoň ty kapitoly, které pojednávají o ovládání - zapnutí, resetu (restartu), vypnutí a zejména zálohování a obnově systému. Jak to dělat, o tom pojednávají také návody na Mio fórech i další návody tohoto webu.Předpokládám, že jsi se už naučil základní ovládáni Mia, umíš ho vypnout, zapnout, provést základní nastavení a doufejme, že i spolehlivě zazálohovat data. Nejlepší případ je, když jsi si už udělal kompletní kopii složky
My Flash Disk do zvolené složky PC.

Znovu zdůrazňuji, že je třeba PŘED DALŠÍMI KROKY ZAZÁLOHOVAT veškeré složky a soubory z Mia do PC (v PC jsi si vytvořil přesný obraz jednotlivých složek Mia a do nich jsi nakopíroval jednotlivé soubory). Postupuj vždy s rozvahou, ověř si vždy co a kam kopíruješ a hlavně co mažeš, nebo přepisuješ! Rozhodně ale ZÁLOHUJ před jakýmikoliv úpravami, vyhneš se "smutným příběhům" a můžeš se vrátit zpět! Jinak hrozí karastrofa.

A teď konečně k vlastní práci. Co potřebuješ vědět (kromě vlastního používání a ovládání) o navigaci? No nejspíš to bude, jak nahrávat nové mapy, body zájmu (POI) a radary (SpeedCams), později pak, jak Mio vylepšit - jak nahrát nové hlasy, skiny (vzhled a schopnosti navigace), jazykovou podporu, jak u některých modelů nastavit a využít rádiová hlášení o dopravní situaci (RDS/TMC), atd. Kromě toho zbývají ještě další funkce Mia, které se přímo netýkají navigace, ale rozšiřují možnosti Mia - kontakty, spojení s telefonem (bluetooth), přehrávání mp3, správa fotografií a u některých modelů i hry, podpora cestování (WorldMate u H610), atd. Řada těchto čiností ale přesahuje rozsah tohoto webu a budeš muset hledat odpovědi na své otázky v manuálu a na Mio fórech.

(N01)


.

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku