web Tomáše II


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


Zahraniční skiny

Miomap > Skiny Cx10/H610

SKINY PRO Cx10 A H610

ZAHRANIČNÍ SKINY pro české prostředíUpravené skiny JAC, Ciberus a Riks


Ze zahraničních zdrojů jsem se zabýval řadou skinů. Řadu z nich zmiňoval i Arto na Drobečkově fóru, některé z nich byly i zajímavé, ale nepřinášely nic nového oproti Artovým a Dráčkovým skinům. Výjimkou (alespoň z mého pohledu) jsou skiny JACskin, Ciberus a Riks. Poslední dva lze tak, jako SafeRide 5.01, použít i "na výšku", např. v Mio H610. Ve skinech je řada výstupů ve francouzštině a španělštině, které bylo nutné převést do angličtiny a pomocí czech.zip do češtiny. Skiny se podobají Dráčkovu skinu Tronics, přinášejí něco navíc, na druhé straně ale něco navíc má zase Tronics. Záleží tedy na každém (jako vždy), čemu dává přednost a co mu vyhovuje. Pokud to bylo možné, byly skiny doplněny i hlasovým výstupem hlášení radarů. Ke skinům jsou připraveny ve vláknu Fonty potřebné fonty TAHOMA.TTF a TAHOMABD.TTF, které nyní umožňují bezchybné zobrazení češtiny i pro TMC. Ke skinům je přibalen i czech.zip pro správné zobrazení hlášek skinu v češtině, k některým skinům je přibalen i sys.txt, který umožňuje experimenty se zobrazením jednosměrek, pěších zón, centra města, atd. Soubor sys.txt je nastaven pro Mio, pro iGo6 je potřeba změnit některé parametry. Soubor sys.txt lze použít pro rozšíření funkcí MioMap (viz samostatné vlákno), pro funkčnost Mio to ale není nutné (pozor ale na radary).


Všechny skiny je nutné po stažení v PC nejprve rozbalit (proto mají připojeno označení "__ROZBALIT__"). Soubory z rozbaleného zipu se nerozbalené kopírují do adresářů:

data.zip do \My Flash Disk\MioMap\MioMap
sys.txt do \My Flash Disk\MioMap\MioMap
czech.zip do \My Flash Disk\MioMap\MioMap\LANG
ciberus_day.zip do \My Flash Disk\MioMap\MioMap\SCHEME
ciberus_night.zip do \My Flash Disk\MioMap\MioMap\SCHEME

Soubor sys.txt kopíruj dle toho, zda chceš dále experimentovat. Předem zazálohuj soubory stejného jména a před nakopírováním nových v Mio vymaž. Pokud Ti nebude vyhovovat denní nebo noční zobrazení pomocí souborů nainstalovaných v Mio, vyber vhodné soubory pro denní a noční zobrazení dle svého vkusu ve vláknu Scheme a nakopíruj je do \My Flash Disk\MioMap\MioMap\SCHEME.

Několik pohledů na skiny JACcs, Ciberus9 a Riks 4.5:

Skin JACcs 2.22:

Startovací obrazovkaÚvodní menuMinicockpit navigaceStandardní obrazovka navigaceObrazovka mapyVolby skinu

Skin Ciberus 9:

Startovací obrazovkaÚvodní menuMinicockpit navigaceStandardní obrazovka navigaceObrazovka mapyVolby kokpituStartovací obrazovkaÚvodní menuObrazovka navigaceMinicockpit navigace - volby kokpitu

Skin Riks 4.5:

Startovací obrazovkaÚvodní menuMenu GPSMenu TMCStandardní kokpit navigace s ikonamiMinikokpit navigace bez ikonStartovací obrazovkaÚvodní menuMenu GPSMinikokpit navigace bez ikon

Všechny tři skiny umožňují ve velkém rozsahu volit množství informací, které se mají zobrazovat na obrazovce v mapě a v navigaci (minicockpit, horní a dolní lišta a mnoho dalšího).

Soubory můžeš stáhnout zde:


JACskin_v2.22_cs (i s hlasovým hlášením radarů)
Ciberus_v9_cs (funguje i v H610 a C250)
Riks 4.5 (funguje i v H610 a C250, nyní i s mute)

Pokud některý skin bude hlásit chybu úvodního obrázku (Failed to open file: ui_mio/mio/loading.bmp), je nejspíš potřeba změnit úvodní obrázek v ui_mio/mio/loading.bmp za správný z výběru ve stejné složce (přejmenovat ho na loading.bmp - původní soubor je pro C710).

Další informace můžeš čerpat např. z těchto adres:


Úvodní stránka do cizích skinů
Ciberus9
JACskin
Různé skiny

Úvod | Primo | iGO8 | Miomap | MapFactor | Unlocky | FAQ | Návody | Něco o nás | ReadMe | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku